Aktualności

Wrzesień 2018

Właśnie opublikowaliśmy film promujący Rzuców 
i okolice, uroczysta premiera miała miejsce 10.września w rzucowskim dworze. 

Film można obejrzeć tutaj

Czerwiec/Lipiec 2018

Informujemy, że w dniu 8 września 2018 r. we dworze będzie miał miejsce zjazd byłych wychowanków PDD. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy z p. Kazimierzem Mazurem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , celem zapisów na zjazd.

Maj 2018

Zapraszamy na wystawę: Zachować lokalny krajobraz. Wystawa odbedzie sie w dniach 5-7 maj, 12-13 maj, 19-20 maj. Wstep wolny.

Maj 2018

Zapraszamy na warsztaty z projektowania ogrodów! Warsztaty sa darmowe i odbeda sie 12 maja 2018 (sobota) w godzinach:

11:00-13:00 - dzieci i młodzież, 14:00-18.00 dorośli. Warsztaty w plenerze, na terenie dworskim przy ul. Armii Krajowej 16 w Rzucowie.

Zapraszamy również na wystawę: Zachować lokalny krajobraz. Wystawa odbedzie sie w dniach 5-7 maj, 12-13 maj, 19-20 maj. Wstep wolny. 

 

Lipiec 2016

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej propozycji - noclegów w kamiennym budynku Lamusa. Warunki są skromne ale wyjątkowość miejsca i walory przyrodnicze okolicy warte są niewątpliwie obejrzenia. Szczegóły w zakładce Noclegi. Zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Styczeń 2015

Uzupełniliśmy relację z wystawy 'Drewniane jest piękne' o galerię zdjęć.

 

Listopad 2014

KONKURS Z NAGRODAMI 

Jaki związek istnieje między Dworem Modrzewiowym w Rzucowie a Pałacem Domaniowskim usytuowanym w Konarach nad Zalewem Domaniowskim?

 

Styczeń 2015

 

Uzupełniliśmy relację z wystawy 'Drewniane jest piękne' o galerię zdjęć.

 

 

 

Listopad 2014

Konkurs z nagrodami

  

Jaki związek istnieje między Dworem Modrzewiowym w Rzucowie a Pałacem Domaniowskim usytuowanym w Konarach nad Zalewem Domaniowskim?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie wystarczy zapoznać się z materiałem historycznym zawartym na naszej uaktualnionej stronie internetowej oraz przejrzeć historię Pałacu Domaniowskiego dostępną na stronie pałacu.

Osoba, która jako pierwsza prześle mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. prawidłową odpowiedź na powyższe pytanie otrzyma książkę – opowieść o jednym z bardziej znaczących w polskiej historii rodów książęcych – „Adam i Jadwiga Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia” wraz z dedykacją samych autorów – pani Barbary Caillot Dubus (wnuczki Jadwigi Czartoryskiej) oraz pana Marcina Brzezińskiego !

Więcej o tej pasjonującej pozycji znaleźć można na stronach:

http://www.ajczartoryscy.pl

http://culture.pl/pl/dzielo/adam-i-jadwiga-czartoryscy-fotografie-i-wspomnienia   

Druga osoba otrzyma pamięć przenośną 4GB.

Powodzenia !

 

 

Listopad 2014 

Nowa strona internetowa!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z uaktualnioną treścią naszej strony internetowej.

Pierwotnie planowaliśmy zorganizowanie w tym roku kolejnej plenerowej wystawy, na której przedstawilibyśmy materiały archiwalne i współczesne zebrane przez ostatnie trzy lata. A zebrało się tego całkiem sporo.

Ze względu na różne sytuacje losowe, niestety nie udało się nam zrealizować tego celu. Powstał pomysł by zebrane materiały historyczne zaprezentować na stronie internetowej, dotrą one dzięki temu do szerszego grona odbiorców.

Zebrany materiał dotyczy krążących legend wokół powstania miejscowości Rzuców, historii jej rozwoju, losów jej kolejnych dziedziców, ich sukcesów i porażek. Prezentujemy także sylwetki osób związanych ze „starym” i „nowym” modrzewiowym Dworem. Będą mogli Państwo zapoznać się z informacjami o właścicielach tych obiektów, ich rodzinach, gościach bywających w przeszłości w tymże majątku a także o mieszkańcach i pracownikach folwarku i wsi.

Dzięki wnikliwości i opracowaniom współczesnych ekspertów możemy dowiedzieć się więcej o architekturze dworu. Dzięki ich dokładnym badaniom wiemy już, jak zmieniała się bryła Dworu, kiedy mogły mieć miejsce i na czym polegały kolejne przebudowy obiektu oraz jak mogło wyglądać wnętrze i otoczenie Dworu, a także jakie funkcje spełniały poszczególne pomieszczenia. Publikujemy także różne rozwiązania odbudowy Dworu zaproponowane przez specjalistów.

Wkrótce zaprezentujemy również kolejne opracowanie dotyczące dawnego folwarku i wsi, opis obiektów i miejsc wartych odwiedzenia w okolicy bliższej i dalszej. Może uda się stworzyć mapę, która zobrazuje dawną rzeczywistość oraz ułatwi zwiedzanie okolicy.

Zachęcamy także do wsparcia naszej inicjatywy odrestaurowania Dworu modrzewiowego. W zakładce Pomoc dla Dworu wspominamy o różnych możliwościach wsparcia działań zmierzających do odnowienia obiektu. 

 

Wrzesień 2014 

Miło nam poinformować, iż fotografie zdjęć z wystawy „Drewniane jest piękne”, która odbyła się we wrześniu 2013 na terenie dworu, będą eksponowane we wrześniu i październiku w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu mieszczącej się na ul. Kościuszki 5a.

Serdecznie zapraszamy!

 

Sierpień / wrzesień 2013 

Wystawa „Drewniane jest piękne”

Niniejszym przedstawiamy galerię wybranych zdjęć drewnianej architektury ziemi szydłowieckiej zaprezentowanych w trakcie pierwszej amatorskiej wystawy fotografii „Drewniane jest piękne” w sierpniu oraz wrześniu 2013 r. na terenie zabytkowego parku dworskiego w Rzucowie, gm. Borkowice, woj. mazowieckie.

Relacja z wystawy znajduje się tutaj.

Licznik odwiedzin strony

32679
www.we-dworze.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone ©